Červenec 2011

Láska?

31. července 2011 v 20:19 | Marry Afsprings. |  Fotografování
...Když budu chtít trpět, zlomím si ruku! Ano, mám to z facebooku. Mám tam ,,olajkované'' desítky stránek, ať už sloveských tak českých s podobnými názvy. Sama jsem jednu takovou stránku založila, ale vykašala jsem se na ni. Není to tak jednoduché tak pořád něco přidávat. Ale aspoň jsem si to zkusila. :) Stahuji Photoshop, už zase, ještě nikdy jsem ho nestáhla správně. A máte tady další fotku. To jsem se zase jen nudila..


Rudá jako symbol lásky.

31. července 2011 v 18:59 | Marry Afsprings. |  Fotografování
Aby těch fotek pro dnešek nebylo málo, tak jsem přidám nějaké květiny. Líbí se mi rudé růže, pivoňky a já nevím, jaké jsou ještě květiny červené barvy, jenže když je vyfotím, ta červená moc září. Zkoušela jsem to nějak ,,zmírnit'' na počítači, ale nejde to. A přitom jsou rudé růže symbolem lásky. Máme jich pár na zahrádce, pak ještě cinie, karafiáty a tady v článku je také jedna červená. Ta jediná se mi povedla. Pak je tu žlutá květina otočená ke slunci a jakási modrá květina. Jé jak já se těším, až pokvetou slunečnice. Chtělo by to nějaké slunečnicové pole. A nebo vlčí mák, ale ten nemůžu nikde najít. V tomhle počasí už vůbec. Doufám, že se fotky líbí. :)


Motýl.

31. července 2011 v 17:10 | Marry Afsprings.
Po tom předešlém článku nemám moc chuť na psaní, ale chci přidat pár fotografií. Každé jaro, někdy v dubnu se v botanické zahradě v Praze, v tom velkém skleníku Fata Morgana (doufám, že to píši správně) ehm.. rodí (?) spoustu exotických motýlů. Byla jsem tam dvakrát a zrovna v tu dobu, kdy bylo jejich období. Jsou opravdu krásní, mají na různých místech hnijící ovoce jako krmivo. Od skupiny UDG je krásná písnička Motýl, doporučuji. ;) A jinak přidávám fotku jen obyčejného běláska zelného sedícího na levanduli. Fotka se mi povedla vyfotit ve srávný moment.


Má to smysl?

31. července 2011 v 16:39 | Marry Afsprings. |  Všechno a nic (Prázdná kniha plná nesmyslů)
Poslouchat ty její šílené kecy? Nesnáším svojí matku. Pár týdnů v pohodě, pak se jí do rukou dostanou peníze, něco málo koupí a zaleze si k sobě, týden nevyleze a chlastá. Takhle to jde pořád dokola a já vím, že nemám jistou budoucnost. To, co dnes řekla mojí babičce bylo už fakt moc. Že jí rozbije hubu. Nevím proč, nějak zřetelně jsem tu hádku neslyšela, ale šáhne na ni a uvidí, co dokážu já. Sama asi nic. Ale mám chuť jí udat na policii. Už nám zase hrozí exekuce, musíme lhát, že u nás nebydlí. Bez ní by bylo všechno lehčí. Kdyby vypadla z mého života. Psychicky to moje prarodiče ničí a taky už jim není 50 let. Nedokážu myslet na to, co bude za pár let. Pak.. tu akorát zůstanu sama a doufám, že už mámu neuvidím. Ať se třeba odstěhuje ke svému příteli, jestli nějakého má, ale podle těch mailů, co si psali asi ano. Kdybych aspoň znala tátu. Nevím kolik mu je, jak vypadá, jak se chová, jestli má rodinu, jak bydlí, kde pracuje, nic! V tomhle jsem bezmocná. Nemůžu dělat nic, musím jen přihlížet a trpět. Ne každý má lehký život.

Propiska, papír a je mi fajn.

31. července 2011 v 10:29 | Marry Afsprings. |  Všechno a nic (Prázdná kniha plná nesmyslů)
Další upršený den tohoto léta. Potřebovala bych někam do blázince, zdají se mi fakt psycho sny. Nejdřív o 2. světové válce a tuhle noc, že praskla Nýrská přehrada a všechna ta voda se valila na Klatovy a asi i na naši vesnici. Můj mozek je jako továrna na nepovedený horory. No. 6 dní jsem si nepsala se svým bejvalým klukem. Chtěla bych ho zpátky, ale copak to jde, když miluju jinýho? Já už fakt nevím. Někdy ať už z nudy nebo ze zoufalosti si vezmu kousek papíru a propisku a napíšu o nějakém klukovi.. prostě něco! Před dvoumy dny jsem psala o tom, jak jsem se poznala s tim princem, kterému teď patří moje srdce. Na všech klukcích jsou nejlepší ty začátky. Jak mi napsal, že už se mu dlouho líbím. Nemůžu uvěřit, že už to je skoro 10 měsíců. Možná bych mohla říct jméno, Pája. Ale to je k ničemu, protože těch kluků okolo mě je víc něž dost. Ten bejvalej je Petr. Opravdu v tom potom bude mít každý zmatek a to nepíšu jména kámošek.

Pamatuji si na ty stránky popsané o Ríšovi. Jak jsme se poznali, jak všechno probíhalo. To bylo v tu dobu, kdy to byl pro mě nejlepší kamarád a já ho milovala. I na to chození došlo a bylo po kamarádství. On věděl a ví o mě všechno. Prostě si víc rozumím s kluky, ale zase s holkama.. To si taky povídáme o klucích, jenže nedokážu to s nima řešit tak do detailů.
Až budu starší a najdu ty popsané papíry o různých klucích, budu se smát. A doufám, že budu šťastná... S jedním z nich nebo s jiným, to je fuk.

Vysněná škola.

30. července 2011 v 14:39 | Marry Afsprings. |  Všechno a nic (Prázdná kniha plná nesmyslů)
Soukromá Střední Odborná Škola umění a managmentu, s. r. o.
Docela dlouhý název školy, která je v Praze a nabízí tři studijní obory: Grafický design, Design interiérů a Užitá fotografie a média. Já jako milovník focení svým pětimegapixelovým mobilem bych brala ten třetí obor. Určitě to je krásná škola, jenže pro mě má pár nevýhod. Je v Praze, tudíž bych tam musela být někde ubytovaná a to navazuje na další nevýhodu-peníze. Je to soukromá škola a jestli to říkám dobře, je školné na půl roku 19 500,-. Docela hodně na mě. Sice mi v prosinci bude 15, můžu si sehnat nějakou brigádu, ale tohle je opravdu spoustu peněz. Přihlášky se mají posílat do listopadu a někdy v lednu jsou talentovky. Takže já jako zájemce o tak skvělou školu tu přihlášku pošlu a uvidím, jestli mě vezmou. Nepočítam s tím. I když bych tam strašně moc chtěla. Hold si budu muset vystačit se zemědělkou a ekologií. :)

Věž pro sebevrahy.

30. července 2011 v 13:59 | Marry Afsprings. |  Fotografování
Okresní město Klatovy v Plzeňském kraji. To je asi málo, když bydlíte někde v severních Čechách. Dominantou Klatov je určitě Černá vež stojící vedle Jeuitského kostela na náměstí, je vysoká přibližně 80 metrů, teď nevím. Ten, kdo vyšlápne ty strmé dřevěné schody, dočká se nahoře odměny krásného rozhledu po Klatovech i dál. Jen to má jednu nevýhodu, nejsou tam nějaké zábrany, takže je to občas i místo sebevrahů, naposledy si tu vzala život žena s Liberecka. V Klatovech je spoustu historických památek, Bílá věž, Arciděkanský kostel, středověké hradby a katakomby, to vše se nachází okolo náměstí. Katakomby nejsou momentálně přístupné, opravuje se větrání pod Jezuitským kostelem. Kromě památek je směrem na Domažlice lesopark Hůrka, výška skoro 500 metrů nad mořem. Pod Hůrkou se nachází atletický stadion, který jsem minulý podzim navštěvovala, ale už jsem atletiku opustila. Tedy ne tak úplně, ve škole chodím na běžecký kroužek, což je atletika. Těsně vedle atletického stadionu je zimní stadion. Směrem na Tajanov jsou i lázně a krytý plavecký bazén, kam jsem dříve jezdila se školkou a školou. Pro milovníky fotbalu je na druhé straně Klatov, směrem na Plánici fotbalový stadion. Tam se mi moc líbí. :) A pro ,,šopaholiky'' je vedle Domažlické ulice nákupní centrum Škodovka. Tesco, Obi, Dráčik, DM, Intersport, Kik, Deichmann a Takko, sposta lidem se to nelíbilo, protože velký stožár OBI kazil pohled na Černou věž. Co se týče vzdělání, je tu asi 6 středních škol i několik základních škol. Já jsem si vybrala Plánickou základní školu, která je kousek nad náměstím Míru. Ale pořád něvím, kam na střední. A abyl nezapomněla, Klatovy jsou známé klatovskými karafiáty, které se pěstují naproti muzeu Dr. Hostaše kousek od Plánické ulice. Původně jsem chtěla jen napsat krátký text o Černé věži, ale trochu jsem se rozepsala. Nevadí. :) Článek jsem psala z hlavy a překvapuje mě, že toho tolik vím. Tedy aspoň si toho hodně pamatuji. Nafotce je Plánická ulice a Černá věž s Jezuitským kostelem. Fotka je mnou focená, tak prosím, kopírovat se zdrojem. Dala bych sem ještě více fotek Klatov, ale jsem nějak líná. :D Nějak nejsem zvyklá na nové nahrávání fotek...


I tak jsem si to tak nepředstavovala.

30. července 2011 v 13:09 | Marry Afsprings. |  Všechno a nic (Prázdná kniha plná nesmyslů)
I když nemam ráda prázdniny, ale pár dní jsem si teda užila. Zrovna, když mam hroznou chuť jít ven, prší. Na některých místech jsou záplavy, což některým lidem vůbec nezávidím. S kámoškou A. chceme udělat Garden party, bylo by nás celkem 10, spalo by se ve stanech. Ale copak to jde, když se to počasí dokáže za hodinku úplně změnit? Ještě ani nemáme vymyšlený program, určitě grilování. No prostě, přidávám fotku kapky deště na listu. :)

Pan šnek.

29. července 2011 v 15:49 | Marry Afsprings. |  Fotografování
Za naším domem máme dvě staré králíkárny, pár stavebník materiálů typu tašky, dlaždice a jiné. Pod okapem u plotu je spoustu šneků, ať už samotných ulit či spících hlemýžďů ve svislé poloze přicuclých na střešní tašku. A tady je jeden..


Čáp s čapicí a čapítkem...

29. července 2011 v 15:19 | Marry Afsprings. |  Fotografování
Bylo to zravna ten den, co ve zprávách běželo, že se někde na poli schromáždilo 11 čápů. Ležím na dvorku v trávě, dívám se na nebe a najednou nade mnou přeletí 5 čápů. Stihla jsem je vyfotit, ale... ve špatné kvalitě, na fotce je poznat jen to, že to je pták. Nejspíš letěli za náš dům, kde bylo čerstvě zorané pole.