Listopad 2013

Jak jsem se rozhodla hodnotit CD Jdou do hlav...

23. listopadu 2013 v 9:13 | Marry Afsprings. |  Všechno a nic (Prázdná kniha plná nesmyslů)
Nemám hudební sluch, neznám noty, neumím hrát na žádný hudební nástroj a legendy rocku znám jen z radia. Přesto si troufám tady ohodnotit CD Jdou do hlav o Septic People. V žádném případě tohle nebude recenze, neumím recenzovat věci. (JÁ VÍM, ŽE RECENZOVAT JE TO SAMÉ JAKO HODNOTIT.) Vlastně jsem tenhle nápad měla ten den, co se mi do rukou CD dostalo, ale nějak z toho sešlo.
Co se týče Septic People, pár článků jsem tu o nich už psala, např. kresba bubeníka Jendíse. A i když vím, že tohle nebude moc lidí zajímat, protože prostě nepíšu o Miley Cyrus nebo One Direction, neodradí mě to a svůj názor zveřejním.
CD vyšlo 1. března 2013 (možná jsem se trošku opozdila s tím) a nese jméno stejně jako písnička se super videoklipem Jdou do hlav, který byl na YouTube už od září loňského roku. Cédéčko obsahuje 13 songů, dva z toho jsou bonusy - Mraveneček a Červená a modrá. A já právě Septici/Septicy znám přes Červenou a modrou, což byla soutěžní písnička o hymnu FC Viktoria Plzeň. Od té doby jsem si je zamilovala, sepsala jsem všechny jejich texty a vložila společně s klipy na karaoketexty.cz a odkaz na ně najdete na jejich stránkách (jsem se musela pochlubit). To jsem ale odbočila. Bohužel nemám techniku na poslouchání cédéčka každý den, ale ještě když ta možnost byla, stihla jsem to, pustila jsem si je na plný pecky a myla při tom nádobí. :D
První písničkou je Suchý pole a v tu chvíli mě napadlo, proč není Jdou do hlav na prvním místě, když se tak to cédéčko jmenuje. Samozřejmě v tom nevidím žádnou chybu, já jsem prostě takový rejpal a detailista, že mě to napadlo. Takže Jdou do hlav je druhá. Tyto dvě písničky jsou super, ale to bych mohla psát u každé zvlášť. Každá má něco do sebe. Moje neoblíbenější je Eleonor von Mustang, La komediante, S náma žít, Drogová víla, Na cestě, určitě již zmiňovaná Červená a modrá a Mraveneček a zbytek jako je Kmotra liška, Za svobodu (na jejich FB stránkách můžete najít ukázku připravovaného videoklipu), Pogo a Nejsi cool. Musím se přiznat, že ty tři poslední jsem slyšela jen párkrát, tudíž už nevím, jak znějí a jsem líná to někam dát, aby to normálně hrálo.
Abych to shrnula - skvělý CD, skvělý songy, skvělý texty. Septic People mají prostě budoucnost před sebou. Já je konečně po tak dlouhé době, co je poslouchám, dnes uslyším. A už je načase skončit s mým blábolením, přečetla jsem si to po sobě a slohově to je teda bída, ale co, hlavní myšlenku jsem sepsala, snad si toho kluci všimnou, snad mě nikdo neukamenuje za můj názor. Čus. :P

Nikdy se nikomu nezavděčíš.

18. listopadu 2013 v 19:49 | Marry Afsprings. |  Všechno a nic (Prázdná kniha plná nesmyslů)
Pořád je něco špatně. Pořád dělám já něco špatně.
Jednou je špatně, že se směju, pak zase, že se učím a jindy zase to, že nemám chuť někam jít.
Bylo mi řečeno, ať si najdu kluka. Netuším, k čemu by mi to bylo. Abych poslouchala kecy, jestli už jsem s ním spala, jaký je a další blbosti? Vážně by mě tohle zajímalo. To mám prostě zapadnout do party nás čtyř holek ve třídy a být zadaná? Jo, to určitě.
Taky je všechno pořád moje chyba. Nebo ne pořád, ale většinou ano. Je smutný, že si ten druhý nedokáže přiznat, že za to může on.
Dokonce je i špatně, že občas jdeme do klubovny jen tak. Na pár hodin. Minule jsem se vrátila domů totálně špinavá. A co, tak mě prostě lákal ten kontejner plný shrabaného listí. Já vím, že jsem čuně v tom lézt a skákat do toho ,,salta''. Ani možná nebylo správné lézt kolem kontejnerů na plasty, sklo a papír, ale vždyť jsme tam nehledali zbytky jídla, bože. Akorát to všichni moc hrotí. Možná už nemá smysl připomínat, že jsou i horší lidi v mém věku, chlastaj, hulí, dělají bordel všude možně, neučí se,...
A já jsem tak trošku opak. Ovšem když opominu mojí nedostatečnou z občanky. Vždyť jdu jen jednou za čas buď do klubovny nebo někam na zábavu. To je vše.
Už jsem se zase rozepsala (haha) o nesmyslných věcech a někdo mi už předchozího článku napsal, že si furt jenom stěžuju... Ale díky, alespoň vím, že tu někdo byl a že ten článěk někdo přečetl!

Same shit, different day.

11. listopadu 2013 v 18:00 | Marry Afsprings. |  Všechno a nic (Prázdná kniha plná nesmyslů)
Je mi neskutečná kosa, i když topíme. Snažím se učit, ale zároveň mam neskutečnou chuť se na všechno z vysoka vykašlat, spálil každej papír popsanej čimkoliv ze školy. Co kdybych všechno nenechávala na poslední chvíli a dělala vše včas? A jde s tím ještě začít? Asi ne. Kdyby všechno bylo v pohodě, tak ano. Jenže udělejte všechny úkoly, které vám byly zadány ještě ten den. To by vás něco nesmělo přes den nasrat a vzít i ten poslední kousíček nálady a síly ke splění poviností. Tak zase nic nestíham, propadam, nic mě nebaví a čekám na ten den, kdy se vážně rozhodnu se vším skoncovat a nechat všeho. I hate everything.

Chci vám říci...

5. listopadu 2013 v 21:00 | Marry Afsprings. |  Všechno a nic (Prázdná kniha plná nesmyslů)
Ale komu bych tady co říkala. TADY NIKDO NENÍ.
V několika větách bych zase chtěla shrnout co a jak. Mam totální chuť smazat toho pitomýho vlka (pro ty, co si to čtou, když už tu není > záhlaví) a sjednotit všechno do jedné barvy. Třeba do bílé, ale to je zase až moc divná barva. I tak to tak udělám. Jsem furt ve stresu ačkoli to tak nevypadá. Tohle bych normálně nenapsala, ale souvisí to s další věcí, o které se chci zmínit. Všechno mě štve a nemám na nic náladu. Už i kašlu na učení a to mě nevyvedou z míry ani špatné známky. Já na to nemám prostě po celém dni sílu, chuť, náladu. Jenže tohle prostě nikdo neví, nedávám to moc najevi, to by mě všichni posílali do onen míst, protože bych byla sprostá, s nikým se nebavila a když už, tak ne normálně. Jednoduše si nepřeji být po zbytek super dne/odpoledne otravována. Ale čim, kurňa?
A dostala bych se k té další věci. Jen mě tak napadá... Asi se na to vykašlu. Založit fan page on Facebook. Ale nepřichází to v úvahu. Už jen proto, že tohle je jeden z mnoha nesmyslných random článků, ovšem neříkám, že bych nebyla schopná sem psát denně či obden i během školního roku, jenže, nikdo to tu nečte. So easy. NO ARTICLES = NO VISITS.
Ještě to promyslím. Rozhodně předem zamítám mazání blogu, přestože tu na to kašlu. Nekašlu. Jen sprosté články by se asi někomu nechtěli číst. Budu nad tím vším uvažovat.

Hello November...

1. listopadu 2013 v 17:29 | Marry Afsprings. |  Všechno a nic (Prázdná kniha plná nesmyslů)
Je listopad. Dva měsíce školského utrpení za mnou. Končí mi prádzniny (jo, měli jsme je celý týden). Podzim přechází v zimu, ale přesto je to nádherný podzim. Až na tu hnusnou brzy přicházející tmu. A podzim je také ve znamení depresí, i když je to celkem divné - kdo by se chtěl mračit, když slunko prochází skrz barevné stromy a dopadá na voňavé listí a k večeru čaruje na západu s oblaky a ráno s mlhou na východě? Ale je to tak prostě.
A tak se jen krátce hlásím, nemám chuť na rozepisování se. Jen kdyby jste mrkli na můj weheartit, tak pochopíte, co se mi teď hrozně líbí. Podzim, svíčky, čaje, spánek.